KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13967419
nr 1396 7419
Ville Waldener
(1918-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -53. Olja på pannå, 20x38, yttermått inklusive ram: 30x47 cm
Ville Waldener, svensk bildkonstnär född 1918, död 1999 .
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 10 maj 2021
kl 18:34:04
9/5 12:59:33
100 kr
10/5 18:27:01
Ville Waldener
Läs mer om Ville Waldener